Zegarki Longines – tradycja na czasie

Firmy Longines nie trzeba właściwie przedstawiać – długa tradycja tej marki sięga roku 1832 – przez prawie dwa wieki działalności marka ta zdążyła sobie już wyrobić nienaganną opinię, jeśli chodzi o produkowane przez nią czasomierze.

Uskrzydlona klepsydra (logo Longines) jest znakiem rozpoznawanym na całym świecie. Ta szwajcarska firma dodatkowo dba o to, aby nieustannie kojarzyć się z prestiżem – występuje jako sponsor i chronometrażysta elitarnych zawodów konnych, łuczniczych, narciarskich czy turniejów tenisowych. Wśród ambasadorów marki są sławne postacie z różnych dziedzin, np. Kate Winslet, Stefanie Graf czy Andre Agassi.

RODZINA ZEGARKÓW LONGINES

Produkowane przez Longines zegarki dzielą się na pięć kolekcji (a każda z nich składa się z paru linii czasomierzy):

  • Elegance
  • Classic
  • Tradition
  • Sport
  • Heritage

Każda z kolekcji charakteryzuje się określonym stylem rozpoznawanym przez koneserów Longines już od pierwszego rzutu oka. Nic dziwnego – czasomierze tej firmy mają niepowtarzalny styl poparty wieloletnią tradycją. Produkowane współcześnie zegarki z poszczególnych linii mają w sobie główne cechy swoich pierwowzorów sprzed lat –odpowiednio zmodyfikowane, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom współczesnych klientów.

NIE TYLKO ZEGARKI MECHANICZNE

Chociaż zegarki mechaniczne (czyli nakręcane) są uważane za klasykę i są najbardziej cenione wśród koneserów sztuki zegarmistrzowskiej, to Longines produkuje też zegarki napędzane kwarcowo. Wiąże się to z tym, że są one wygodniejsze z użyciu (nie trzeba pamiętać o ich nakręcaniu, a ich naprawa to przeważnie… wymiana baterii). Szwajcarska firma pełnymi garściami korzysta z nowinek technologicznych – na przykład wśród zegarków są takie, w których godzina (na przykład po zmianie strefy czasowej) dzięki sygnałom ze smartfonu jest zmieniana automatycznie.

Chociaż zegarki Longines kojarzą się z zegarkami eleganckimi i dopieszczonymi w każdym szczególe (nie tylko pod względem mechanizmu, ale i wyglądu), to czasomierzom tej marki nie można odmówić dużej funkcjonalności i wielozadaniowości w przypadku linii sportowej. Tachometry, chronografy, duża odporność na uszkodzenia mechaniczne i wodoszczelność, to tylko niektóre cechy, które sprawiły, że zegarki firmy Longines stały się popularne także wśród osób prowadzących aktywny tryb życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *