Pasek vs bransoleta – jaki zegarek wybrać?

Zegarki występują w różnych odsłonach – od stylu eleganckiego, poprzez casualowy aż po sportowy. To, jaki zegarek wybierzemy, zależy od tego, jak wygląda nasza garderoba i w jakim stylu czujemy się najlepiej.

Styl zegarka tworzy nie tylko kształt czy kolor tarczy – ważnym dopełnieniem wyglądu zegarka jest pasek albo… bransoleta. No właśnie, i tu zaczyna się problem.

ZEGARKI MĘSKIE I DAMSKIE

Bransoleta w zegarku damskim pełni trochę inną funkcję niż w zegarku męskim. Dlatego odpowiedź na pytanie: zegarek na pasku czy na bransolecie? będzie różna w zależności od tego, czy czasomierz ma być dla pani czy pana.

W zegarkach damskich bransoleta to przeważnie dodatek biżuteryjny – może być mniej lub bardziej strojna i w przeróżnych kolorach. Właśnie przez wzgląd na charakter bransolet w damskich zegarkach, kojarzą się one ze stylem bardziej eleganckim i odświętnym (chociaż wszystko zależy oczywiście od formy bransolety). W przypadku wyboru zegarka damskiego, podczas zastanawiania się nad kwestią: zegarek na pasku czy na bransolecie warto wybrać pierwszą opcję, gdy zegarek ma być skromniejszy i prezentować bardziej casualowy styl.

Z kolei zegarki na bransoletach dla panów prezentują dość surowy wygląd – bransolety są solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też wykorzystuje się je przy zegarkach sportowych, które są narażone na różne urazy. Na pewno dylemat zegarek na pasku czy bransolecie będzie rozwiązany na korzyść pierwszej opcji, gdy czasomierz ma być elegancki, subtelny i pasować do garnituru. W tym przypadku niezastąpiony jest właśnie zegarek na pasku ze skóry naturalnej w niekrzykliwym kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *