Zegarki męskie pasujące do ubrania

Zegarki jako dość ważny dodatek powinny być odpowiednio dobrane do danego stroju. Wiadomo, że styl sportowy czy casualowy znacznie różni się od stylu eleganckiego. Tym samym różnią się też elementy, które dany strój uzupełniają – wśród nich są także zegarki.

Zegarki o większych tarczach, elektroniczne na gumowych czy plastikowych paskach są odpowiednie do stroju sportowego. Jednak, jeśli nie na co dzień, to czasami przytrafia się okazja, że trzeba założyć strój bardziej odświętny na przykład garnitur. Jaki więc zegarek męski do garnituru założyć?

ZEGARKI MĘSKIE DO GARNITURU – KLASA SAMA W SOBIE

Niby to tylko dodatek, ale zegarki męskie do garnituru potrafią skupić na sobie całą uwagę. Są niesamowicie dopracowane i eleganckie, i nie chodzi tu tylko o wygląd tarczy, ale także o pasek (wykonany z naturalnej skóry w czarnym, granatowym lub brązowym kolorze – w zależności od tego, do jakiej barwy garnituru czasomierz będzie noszony). Czym charakteryzują takie zegarki? Przede wszystkim nie są krzykliwe – naczelną ich cechą jest minimalizm. Zegarki męskie do garnituru powinny być w spokojnych naturalnych i uniwersalnych kolorach – koperty są zazwyczaj złote lub srebrne, a tarcze białe, ecru lub srebrne (chociaż dopuszczalne są też czarne lub granatowe). Zegarki męskie do garnituru to zegarki, które mają tylko podstawowe funkcje, a to z tego powodu, że nie mogą być zbyt duże i grube w swej konstrukcji. Przecież muszą się zmieścić pod rękawem koszuli. Ponieważ nie są to zegarki sportowe, to przeważnie są pozbawione wodoszczelności (ale cechuje je odporność na zachlapania).

Jeśli możemy sobie pozwolić na elegancję z nutą ekstrawagancji, to jako zegarek męski do garnituru możemy wybrać zegarek kieszonkowy na łańcuszku. Czasomierz w tej formie od zawsze jest uważany za najwyższy stopień elegancji, choć dziś używa się go dość rzadko (dlatego zapewni szykownym ubraniom nutę oryginalności w dobrym guście).

ELEGANCKI ZEGAREK MĘSKI – NIE TYLKO DO GARNITURU

Decydując się na zakup zegarka do garnituru, nie musimy się obawiać, że będzie on nieprzydatny na co dzień. Ponadczasowa klasyka sprawdzi się także jako dodatek do codziennego stroju i sportowych marynarek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *