Zegarki z chronografem

Czym jest chronograf? Chronograf to stoper, a zegarki wskazówkowe wyposażone w ten mechanizm to wybór odpowiedni dla sportowców, którzy nie chcą rezygnować z elegancji i z klasycznego designu zegarka.

Czasomierze mogą mieć jeden chronograf lub więcej chronografów – w tym drugim przypadku na dużej tarczy znajdują się dwie albo trzy minitarcze. Chronografy są uruchomiane i zatrzymywane za pomocą przycisków.

NIEZAWODNE ZEGARKI SPORTOWE

Jak już wcześniej wspomniano, zegarki z chronografem są skonstruowane specjalnie dla sportowców – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Takie zegarki produkuje Longines, chronograf umieszczając w mechanizmach swoich niezawodnych zegarków. Liczba stoperów w zegarkach tej szwajcarskiej firmy z długą tradycją dochodzi do trzech. Poza tym w zegarkach Longines chronograf ma opcję tak zwanej doganiającej wskazówki, dzięki której jest możliwe mierzenie tzw. międzyczasów.

ELEGANCJA W KAŻDYCH WARUNKACH

Wytrzymała stal szlachetna, szafirowe szkiełko, bransoleta ze stali nierdzewnej, wodoodporność, chronograf – to te cechy zegarka, które sprawiają, że zegarek Longines doskonale sprawdza się nawet ekstremalnych warunkach. Nie znaczy to, że czasomierz tej firmy nie nadaje się do noszenia na co dzień. Wręcz przeciwnie! Sportowy zegarek Longines jest bardzo estetyczny i dopracowany pod względem wyglądu. Fosforyzujące wskazówki, kolor tarczy – Longines chronograf nawet wpasowuje w tarcze zegarka tak, że wszystko razem tworzy spójną całość, a zegarek jest przykładem sportowej elegancji, która sprawdza się także w innych warunkach niż sportowe wyczyny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *