Fazy Księżyca jak w zegarku

Fazy Księżyca występują cyklicznie i są stałym elementem. Określają widoczną z Ziemi część Księżyca, która oświetlana jest przez Słońce. Wśród faz Księżyca wyróżniamy: nów, kwadrę pierwszą, pełnię i ostatnią kwadrę. „Ubywanie” i „przybywanie’ Księżyca to zjawisko fascynujące – nie tylko pod względem wizualnym, ale także przez to, że poszczególne fazy mają wpływ na wiele zjawisk na Ziemi, a także na funkcjonowanie organizmów roślinnych, zwierzęcych czy też ludzkich.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to, w jakiej fazie w danym momencie jest Księżyc. Dni miesiąca, w których wypadają poszczególne fazy Księżyca, można sprawdzić w kalendarzu, ale wygodniej i szybciej jest skontrolować ten fakt w zegarku z fazami Księżyca.

PO CO ZEGARKI Z FAZAMI KSIĘŻYCA?

Odpowiedzią na postawione wyżej pytanie jest fakt, że coraz więcej ludzi przywiązuje uwagę do wpływu poszczególnych faz Księżyca na życie. Nie jest tajemnicą, że ogrodnicy, zielarze, grzybiarze czy wędkarze kontrolują fazy Księżyca i od nich uzależniają swoje działania. Pozostali ludzie wykorzystują fazy Księżyca do rozpoczęcia kuracji odchudzających, oczyszczania organizmu czy zabiegów kosmetycznych. Podczas różnych faz Księżyca nasz organizm może różnie reagować, np. podczas pełni możemy mieć kłopoty ze snem albo zatrzymywać wodę w organizmie. Zegarki z fazami Księżyca są więc odpowiednie dla tych, którzy przywiązują dużą wagę do życia w zgodzie z naturą i jej wpływu na nasze funkcjonowanie.

ZEGARKI Z FAZAMI KSIĘŻYCA SŁYNNYCH PRODUCENTÓW

Dowodem na to, że zegarki z fazami Księżyca znajdują nabywców jest to, że czasomierze z tą funkcją są produkowane przez światowe marki zegarmistrzowskie (np. Longines) o długiej tradycji. Jeśli jednak nie stać nas na drogie zegarki, które pokazują fazy Księżyca, znajdziemy też takie czasomierze w niższych cenach (ale także dobrych producentów).

Zegarki z fazami Księżyca charakteryzują się niesamowitym wyglądem – ten mały skrawek nieba umieszczony na cyferblacie czasomierza dodaje mu dużo uroku i niebanalnego wyglądu. Wśród takich zegarków znajdziemy propozycje zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *